מרכז יובל למוסיקה – הקונסרבטוריון העירוני חיפה | מנגנים ביחד

לקביעת פגישת יעוץ והכוונה אישית לילדכם מלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם

  מסלול לימודי ג'אז

  חדש במרכז יובל!
  בחדר חדש, אקוסטי ומאובזר,
  עם ציוד שנבחר בקפידה,
  מיטב המורים לג'אז ילמדו אתכם כל מה שצריך לדעת נגן ג'אז מקצועי!

   

  לימוד ג'אז

  איך להתחיל לימוד ג'אז? זו שאלה בסיסית לא רק למוזיקאי ג'אז, אלא למוזיקאי בכלל. היכרות עם תרבות הג'אז, החזקה של כמה טכניקות של ביצועי ג'אז ויכולת אלתור תורמת לפיתוח הפעילות היצירתית של הפרט ויצירת טעם מוזיקלי טוב. לא כל תלמיד יהפוך לנגן ג'אז, וזה לא הכרחי – יש כל כך הרבה מוזיקה יפה בעולם – עם זאת, צריך להכיר לתלמידים את היסודות של אמנות הג'אז, כדי לתת להם להרגיש את האפשרויות היצירתיות שנפתחות בפניהם. כיום, למרות שכיחות הג'אז, אין הנחיות ספציפיות כיצד ללמד ילד להרגיש, להבין ולהעביר את כל פלטת דיבור הג'אז. ואילו במרכז יובל למוסיקה ידעו להתאים את אופן לימודי הג'אז אל כל תלמיד וימצאו את הדרך הטובה ביותר שתעזור לכל אחד ואחת להבין את הג'אז ואילו אף להפוך לנגן ג'אז מקצועי.

   

  לקביעת פגישת יעוץ והכוונה אישית לילדכם

  מלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם
   שאלות נפוצות

   האם השיעורים הם פרטניים?

   השיעורים במרכז יובל הם פרטניים, מורה ותלמיד אחד-על-אחד, וכל תלמיד מקבל יחס אישי ומנגן יצירות לפי התקדמותו והעדפותיו. בנוסף, כל תלמיד מוזמן להצטרף לתזמורת או הרכב נגינה ולשיעורי תיאוריה קבוצתיים. במרכז יובל למוסיקה מתקיימים שיעורים באורך שלושים, ארבעים וחמש או שישים דקות. שיעורים של שלושים דקות מומלצים לתלמידים צעירים בשנתם הראשונה, וכדאי להאריך את השיעור עם התקדמות התלמיד ליצירות מורכבות יותר.

   האם רק ילדים יכולים ללמוד נגינה? עד איזה גיל אפשר להתחיל ללמוד נגינה?

   אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד נגינה על כלי! אנחנו במרכז יובל מלמדים תלמידים בכל הגילאים ומאמינים שנגינה היא תחביב חשוב ומפתח שיעשיר את חייו של כל מי שיעסוק בו, כך שאף פעם לא מאוחר להגשים את החלום!

   לכל השאלות

   מידע נוסף בנושא

   הדגשים החשובים בעת לימוד ג'אז

   כעת חודר הג'אז למערכת החינוך המוזיקלי על כל רבדיה, מהכיתות הראשונות של בתי הספר למוזיקה ועד למוסדות להשכלה גבוהה. הניסיון והעניין של המורה חשובים כאן מאוד. על המורה תלויה ההיכרות הראשונה של הילד עם המוזיקה הזו, הניסיונות הראשונים לביצוע, פרשנות ואלתור, "ההתאהבות" הראשונה בצלילי הג'אז. במשך יותר ממאה שנות קיומו, הג'אז התפתח לכל מיני כיוונים. אך עם כל הגיוון, יש מאפיינים בולטים של המוזיקה הזו: אלתור, סינקופה, סווינג, קצב והרמוניה ייחודיים. עם כל הקלות הברורה של התפיסה של מוזיקת ​​ג'אז, נוצרת בעיה רצינית בדרכי ההסבר של הסגנון-קצב, ניסוח, הדגשה ועוד היבטים רבים אחרים. לכן חשוב למצוא מורה מקצועי בעל ניסיון רב בתחום הג'אז שיוכל להעביר את שיעורי לימוד ג'אז על כל הדקויות שלו.

   מה יכול לעזור לכם בלימודי ג'אז?

   1. האזינו לג'אז- תהליך ההקשבה חשוב מאוד כי הוא מכוון את המוזיקאי בחלל הג'אז ונותן את הרעיון הטבעי ביותר של הנושא. ההאזנה שטובה ביותר היא למוסיקה חיה . הנוכחות בהופעות, תחושת הרוח של יצירתיות הג'אז מדבקת מאוד.
   2. הכירו את עבודתם של מוזיקאים אחרים מתווים והקלטות קול. יחד עם זאת, חשובים גישה ביקורתית למה שנלמד, עבודה אנליטית, השוואתית, חיפוש אחר שיטות "שלנו" לשחזור אקספרסיבי של שפת הג'אז.
   3. יש מושג לגבי הבסיס התיאורטי של מוזיקת ​​ג'אז, להיות מסוגל להשתמש בידע זה בתהליך היצירתי של פירוש יצירות ג'אז.
   4. וכמובן, לנגן ג'אז. כיום יש מספיק ספרות מוזיקלית למוזיקאים בגילאים שונים. כמו כן מרכז יובל למוסיקה הוא מציע לכם אפשרות יוצאת דופן להיחשף לעולמות הג'אז וללמוד מהמורים הטובים ביותר בתחום.
   שיווק דיגיטלי שיווק דיגיטלי