מרכז יובל למוסיקה – הקונסרבטוריון העירוני חיפה | מנגנים ביחד

לקביעת פגישת יעוץ והכוונה אישית לילדכם מלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם

  לימוד פיתוח קול

  שירה הוא אחד האינסטינקטים הראשונים של בני האדם, הדרך המוסיקלית הקלה ביותר להביע רגשות של שמחה, עצב, התרגשות ואחרים.

  פיתוח הקול היא דרך ללמוד איך אנו מפיקים צלילים, איך אנו נושמים, ואיך מבטאים את הרגשות שלנו במוסיקה וצלילים.

  בשיעורי פיתוח קול לומדים הפקת צליל נכונה, מרחיבים את המנעד ולומדים גם הגשת שיר ועמידה מול קהל.

  שיעורי פיתוח קול מתקיימים אחת לשבוע במרכז יובל. התלמידים משתתפים בקונצרטים ופעילויות המרכז במהלך השנה.

  לחצו כאן לצפייה במורים לפיתוח קול

  לקביעת פגישת יעוץ והכוונה אישית לילדכם

  מלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם
   שאלות נפוצות

   מה הוא מרכז יובל למוסיקה?

   מרכז יובל למוסיקה ותזמורות נוער הוא קונסרבטוריון מוביל בעיר חיפה שהוקם בשנותיה הראשונות של המדינה ומתקיים כעמותה החל משנת 1996. הוא מוסד חינוכי המעניק חינוך מוסיקלי לתושבי העיר חיפה, ומהווה הבית של תזמורות הנוער של העיר.

   האם ההשתתפות בתזמורות ובשיעורי התיאוריה המוסיקלית היא בתוספת תשלום?

   לא! ההשתתפות בהרכבים, בתזמורות ובשיעורי התיאוריה היא ללא תוספת עלות לתלמידי מרכז יובל מעבר לעלות השיעור הפרטני, מתוך התפיסה שהשיעור עם המורה, שיעור התיאוריה וההשתתפות בתזמורת הם שלושה חלקים חשובים ובלתי נפרדים מלימוד הנגינה, והחוויה היא לא שלמה בלי אחד מהם. תלמידים ממסגרות אחרות מוזמנים להנות מהשתתפות בתזמורות ושיעורי התיאוריה של קונסרבטוריון מרכז יובל בעלות חודשית.

   לכל השאלות

   מידע נוסף בנושא

   שיעור פיתוח קול

   החלומות האומנותיים של אנשים רבים, בדרך כלל לא יוצאים לפועל בגלל סיבות טכניות. חלק מאיתנו רוצים לפתח קריירה ברמה המקצועית בתחומים אחרים, ואחרים פשוט לא ממש יודעים איך לקחת את הכישרון הבסיסי שיש להם בתחום השירה ולהפוך אותו לכדי קריירה מצליחה. אחת הטכניקות הטובות ביותר להתמודדות עם האתגר הזה, היא פנייה לעזרתם של מומחים בתחום המוזיקה, אשר יכולים להציע לכם שיעור פיתוח קול מקצועיים. שיעור פיתוח קול הוא כלי חזק מאוד שבו אתם יכולים לעשות שימוש על מנת ללמוד איך לנצל את הכישרון שלכם, וללמוד טיפים מקצועיים ומיומנויות מאנשים שכבר למדו דבר אחד או שניים על עולם המוזיקה ומבינים איך אפשר לעזור לכם, כמו אנשי הצוות המקצועיים של מרכז יובל למוסיקה.

   אנחנו יודעים איך ללוות אתכם לאורך כל השלבים עם שיעור פיתוח קול

   יש הבדל בין זמרים מנוסים שמגיעים לקבל שיעור פיתוח קול, לבין ילדים צעירים שאף פעם לא עמדו על הבמה. לכל אחד מהאנשים שמגיעים למרכז יובל למוזיקה, יש צורך ייחודי. אנשי הצוות המיומנים שלנו יודעים מהו הצורך ואיך אפשר לענות עליו בצורה המדויקת ביותר וכך בונים את תוכנית העבודה המתאימה לכל תלמיד, תוך חשיבה על התפתחות אישית ומקצועית. התוצאה הסופית היא חוויית למידה מעשירה ומעצימה, שעוזרת כמעט לכל אחד להשיג את היעדים שלו בתחום המוזיקה.

   מה חשוב לדעת על שיעור פיתוח קול?

   שיעור פיתוח קול הוא:

   1. חוויה מעצימה ומשחררת –  אנשים שלא מרגישים מספיק בטוחים בעצמם ומתמודדים עם קושי לעלות על הבמה בגלל תחושות אישיות, יכולים למצוא את הדרכים לפתח ביטחון עצמי ולעמוד זקופים על הבמה בכל רגע נתון.
   2. למידה של התנהגות פיזית חדשה –  שירה היא פעולה פיזית של הגוף, ולכן צריך ללמוד את הניואנסים הקטנים של ההתנהגות שצריכה להתרחש בזמן שאתם עומדים על הבמה.

   הכוונה של הטובים ביותר –  גם אם אתם מגיעים לשיעור כאשר יש לכם ניסיון בתחום, עבודה עם מורה מקצועי לפיתוח קול תתן לכם אפשרות לעבוד על הפרטים הקטנים ולדייק בתהליך הנשימה והפקת הצליל וכך להשלים את ההופעה שלכם מתוך תחושת עוצמה והצלחה.

   לימוד פיתוח קול

   זמרים שרוצים להשתלב בתחום השירה, במיוחד כשמדובר בתחום תחרותי ובקהילה מקצועית קטנה, יודעים שהדרך הטובה ביותר להפוך את התחביב למקצוע היא ללמוד פיתוח קול אצל מורה מקצועי שידע לקחת את היכולות ולמקסם אותן. לימוד פיתוח קול הוא לא רק חלום, אלא גם חוויה שאתם רוצים לעבור לצידם של טובי המומחים המקצועיים בתחום, ולכן הבחירה לפנות לתהליך לימוד פיתוח קול היא בחירה מושכלת שמתבססת על מחשבה ותכנון של שלבי ההתפתחות ומחייבת בחירה מדויקת של המלווה שלכם. אנחנו, אנשי הצוות המיומנים של מרכז יובל למוסיקה, מבינים את הצורך ומחפשים כל הזמן דרכים להפוך את תהליכי הלמידה של הסטודנטים שלנו, להצלחות אמתיות בעולם המוזיקה, כך שחווית הלמידה תהיה פרקטית במיוחד.

   לימוד פיתוח קול – שלב אחרי שלב בונים יחד את הקריירה

   לימוד פיתוח קול הוא תהליך מאוד מוקפד שבו צריכים לעבוד על יכולות וטכניקות רבות בו זמנית. כאשר אין לכם את כל הידע בתחום המוזיקה ואתם רוצים לקבל כלים, תהליך הלמידה חייב להיות מובנה ולהסתמך על בסיס הידע של המורים שלכם. במרכז יובל, אנחנו נשתף אתכם בכל שלבי התכנון והעבודה על פיתוח הקול שלכם ונוכל להפוך את החוויה למעשירה ומיוחדת יותר, תוך כדי שאתם רוכשים את המיומנויות שיעשו אתכם זמרים טובים ומקצועיים יותר.

   איך נראה תהליך לימוד פיתוח קול?

   תהליך לימוד פיתוח קול מתבסס בדרך כלל על שלושה שלבים:

   1. הערכה ואבחון היכולות – מה הן היכולות הווקאליות שעומדות לרשותכם היום? האם אתם מסוגלים לשיר בסולמות הגבוהים או הנמוכים? איך אתם מנהלים את זרימת האוויר במהלך השירה? האבחון הראשוני הוא מהלך חשוב בהבנת הצרכים שלכם.
   2. בניית תוכנית עבודה – מה הן המטרות שאתם רוצים להגיע אליהן? מה הוא סגנון השירה המועדף עליכם? ומה הן היכולות בפועל שאליהן ניתן לשאוף לאורך התהליך?
   3. שיפור יכולות – לאחר קבלת הכלים הבסיסיים, חשוב לבדוק אילו שיפורים קטנים יביאו אתכם למצוינות המוזיקלית שמגיעה לכם ואיך טיפים של מומחים יסגרו את הפערים שיכולים להיות לכם בהבנה התיאורטית והמעשית.

   פיתוח קול בחיפה

   פיתוח קול פירושו ללמוד לשלוט בקול בעזרת נשימות ותהודה. נשימה נכונה היא המפתח לקול עמוק ויפה וגוון נמוך. ללא מיומנות זו, לא יהיה לכם מספיק אוויר לבטא ביטויים ארוכים, כתוצאה מכך, המשמעות של הנאמר תאבד, אי נוחות תופיע בגרון, ולמאזין תהיה הרגשה שאתם סוחטים מילים.  במהלך לימודי פיתוח קול בחיפה ישנן שלוש נקודות לשים לב אליהן בעת ​​תרגול נשימה: שאיפה, נשיפה והשהייה. חשוב ללמוד כיצד להפחית את זמן השאיפה וההפסקות ולנסות להאריך את הנשיפה עד כמה שניתן. עם מרכז יובל למוסיקה אתם תבינו כי זה הוא מיתוס שקול יפה ניתן מלידה, ובעזרת לימוד והתמדה ניתן לפתח קול צלול ועמוק.

   האם אפשר ללמוד פיתוח קול בחיפה אם "אין קול"?

   ראשית עליכם להבהיר מה הכוונה במושג "אין קול". אם אדם יכול לדבר, אז יש קול. אולי אנחנו מדברים על גוון גבוה, צליל לא נעים, חוסר יכולת לפזר אוויר באופן שווה בזמן שירה ודיבור, חוסר יכולת להכות תווים ולשנות את האינטונציה של הצליל. הניסיון של המומחים של מרכז יובל למוסיקה מראה שמיומנויות קוליות הם כישורים מאומנים יותר מאלו מולדים.

   כיצד לבחור מורה לפיתוח קול?

   כיום יש מספר עצום של מורים ווקאליים כך שלא קל לבחור ביניהם, במיוחד כאשר לרוב אנחנו לא יודעים על מה לשים דגש בבחירה שלנו. אז למה כדאי לשים לב כדי לא לטעות בבחירת מורה פיתוח קול בחיפה? כאן טעות יכולה להוביל אותך לאבד זמן במקרה הטוב, לאבד את הקול שלכם במקרה הרע, אז היזהרו! ושימו לב לנקודות הבאות:

   השכלה מקצועית- כמובן שהמקצוע וההשכלה המקצועית הם אחים תאומים. יש צורך שלמורה הווקאלי יהיה הידע הבסיסי שמכללה או אוניברסיטה מספקת. אבל ידע הוא רק תיאוריה, ואין ערובה שהמורה יצליח, כי. הדבר החשוב ביותר בהוראה הוא תרגול! ולא רק הוראה.

   המלצות על פיתוח קול בחיפה

   האם המורה שלכם יכול לשיר בלייב?- כדי לבדוק זאת, פשוט בקשו מהמורה לשיר או להאזין לסרטונים שלו בפורמט  LIVE. רק הופעה חיה היא אינדיקטור למה שהמורה שלכם למד במהלך שנות התרגול שלו. אם המורה לא שר, סביר להניח שגם אתם לא תשירו.

   איך שרים התלמידים של המורה לפיתוח קול? שימו לב להתקדמות התלמידים האחרים של המורה. מדד חשוב מאוד למקצועיות של מורה ווקאלי הוא הוכחה חיה לכישוריו. אם אתם אוהבים את הפקת הצלילים והאופן שבו שרים האומנים המתחילים האלה, אתם הגעתם למקום הנכון, והמקום הזה הוא חד משמעית מרכז יובל למוסיקה, אשר מציע לכם את המורים המנוסים והמקצועיים ביותר עבור שיעורי פיתוח קול בחיפה!

   שיווק דיגיטלי שיווק דיגיטלי