מרכז יובל למוסיקה – הקונסרבטוריון העירוני חיפה | מנגנים ביחד

לקביעת פגישת יעוץ והכוונה אישית לילדכם מלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם

  לימוד קלרינט במרכז יובל

  לימוד קלרינט במרכז יובל מציע חוויה מוזיקלית עשירה ומרתקת, המאפשרת לתלמידים להתחבר לעולם המוזיקלי המגוון של כלי הנשיפה. הקלרינט, עם רפרטואר מגוון ועשיר, מהווה כלי מרכזי במגוון רחב של הרכבים מוזיקליים, ולימודו במרכז יובל מעניק לתלמידים את ההזדמנות לפתח טכניקה, הבנה מוזיקלית ויכולת ביצוע ברמה גבוהה הן בלימוד פרטני והן בהשתלבות נגינה עם ההרכבים במרכז יובל.

  ליבת הקול של הקלרינט

  הקלרינט מורכב מחמישה חלקים המתחברים זה לזה, אך ליבת הקול שלו נובעת מרעידת העלה – פיסת קנה במבוק המחוברת לפיה בעזרת חבק. תלמידי קלרינט במרכז יובל לומדים להתמצא באופן התפעול והטיפול בעלה ובפיה, צעד חיוני לפיתוח צליל איכותי ומלא. וכמובן, תפעול הכלי מהבסיס ועד נגינה עצמאית.

  מהקלאסי ועד לג'אז

  הקלרינט נהנה מרפרטואר מגוון במיוחד, החל מיצירות קלאסיות עד חלקים מרכזיים בתזמורות ג'אז. במרכז יובל, התלמידים חווים את המגוון המוזיקלי שהקלרינט יכול להציע, דרך לימוד וביצוע יצירות מהסגנונות השונים שבהם הקלרינט משתתף.

  הקלרינט בסי במול וב-לה: הבחירה הנפוצה

  קלרינט בסי במול (Bb) הוא הנפוץ ביותר בקרב לומדי קלרינט בישראל, והוא מהווה את הבחירה הראשונה לרבים. עם זאת, קלרינט לה (A) גם הוא בשימוש רב, במיוחד ביצירות שנכתבו במקור עבורו. תלמידים במרכז יובל יכולים לחוות את שני הכלים ולהבין את ההבדלים והשימושים הייחודיים של כל אחד מהם.

  תלמידה מנגנת בקלרינט בחדר החזרות במרכז יובל

  תלמידה מנגנת על קלרינט בחדר החזרות במרכז יובל


  קלרינט בס: העמקת צליל התזמורת

  קלרינט הבס, עם צלילו העמוק והמלא, משמש לעיתים קרובות בתזמורות להעמקת צליל התזמורת. לימוד קלרינט בס במרכז יובל מספק לתלמידים ידע נוסף על הרפרטואר והתפקידים הייחודיים של קלרינט הבס בתזמורת ובהרכבים קאמריים ואיך לתפעל את הכלי.

  פתח לעולם מוזיקלי עשיר

  לימוד קלרינט במרכז יובל מאפשר לתלמידים להיפתח לעולם מוזיקלי עשיר ומרתק, המסתמך על הבנה עמוקה של הכלי, הטכניקה, הרפרטואר והתפקידים הייחודיים של הקלרינט במוסיקה. בין אם נגינה בתזמורת קלאסית, בהרכב ג'אז, או בכל הקשר מוזיקלי אחר, תלמידי קלרינט במרכז יובל מקבלים את הכלים וההדרכה הנדרשים כדי להפוך למוזיקאים מיומנים ובעלי תשוקה למוזיקה.

  טכניקות נגינה מתקדמות בקלרינט

  במרכז יובל, התלמידים נחשפים לטכניקות נגינה מתקדמות בקלרינט, כולל טכניקות נשיפה, ויברטו, ושימוש נכון בעלה ובפיה. ההתמקדות בפיתוח טכניקות אלו מסייעת לתלמידים לשפר את הסגנון המוזיקלי שלהם ולהגיע לביצועים עשירים ומדויקים יותר בתהליך הלמידה נגינה על קלרינט על כל סוגיו.

  פרשנות מוזיקלית וביצועית בקלרינט

  הבנת הקשר ההיסטורי והתרבותי של יצירות שנכתבו לקלרינט היא חלק בלתי נפרד מלימודי הקלרינט במרכז יובל. התלמידים נחשפים לגישות שונות לפרשנות מוזיקלית, לומדים להבין את הרקע ההיסטורי של היצירות ולהתאים את ביצועיהם בהתאם לסגנון המוזיקלי ולתקופה בה נכתבה היצירה.

  תלמיד מנגנן על קלרינט יחד עם סלבה, מורה במרכז יובל

  תלמיד מנגנן על קלרינט יחד עם סלבה, מורה במרכז יובל


  הכשרת קלרינטיסטים להופעות ולקריירה מוזיקלית

  מרכז יובל מכין את תלמידי הקלרינט לקריירה מוזיקלית מגוונת, נגינה בהופעות סולו ושילוב הנגינה בתזמורות ובהרכבים קאמריים. תלמידים משתתפים במספר אירועים והופעות, מה שמעניק להם ניסיון במה חשוב ומכין אותם לאתגרים המקצועיים העומדים בפניהם. מרכז יובל דואג לשלב את ההרכבים השונים במהלך השנה באירועי העיר וכך יוכלו גם נגנני הקלרינט לקבל את הבמה ולבצע את הנגינה בהופעות חיות.

  הקלרינט – כלי חשוב בתזמורת

  הקלרינט הוא כלי מלודי, ולכן חשוב לנגן הקלרינט לנגן בהרמוניה עם כלים אחרים. במרכז יובל ארבע תזמורות כלי נשיפה, מהצעירה ביותר ועד היצוגית, כך שכל נגן כבר משנת הלימודים השניה יכול לחוות נגינה בתזמורת עם חברים ועם כלי נגינה שונים.
  לקלרינט תפקיד חשוב בתזמורת, הוא יכול לנגן את המנגינה הראשית, את ההרמוניה או את התפקידים הנמוכים עם קלרינט הבס.

  קלרינט מהצעדים הראשונים ועד לנגינה מקצועית

  מורי מרכז יובל מקצוענים ומנוסים בלימוד נגנים צעירים בכל שלב. החל מהצעדים הראשונים על הכלי, דרך הקניית הטכניקה הנכונה כבר בשלבי הבסיס, ועד נגינה של יצירות מורכבות בשלב הבגרות. לאורך כל הדרך יודעים המורים להכווין ולתת את ההנחיות הנכונות, כך שכל נגן יוכל להוציא מעצמו את הטוב ביותר ולהגיע לרמות מקצועיות.

  קהילת קלרנטיסטים מגוונת ותומכת

  מרכז יובל מייצר קהילת נגנים מגוונת ותומכת, המאפשרת לתלמידים לשתף פעולה, ללמוד זה מזה ולחלוק חוויות מוזיקליות. הקהילה מספקת רשת תמיכה חשובה הן בהיבטים המוזיקליים והן בהיבטים האישיים והחברתיים וכמובן קושרת את התלמידים עם חבריהם המנגנים על כלים אחרים ויוצרת שיתופי פעולה מוזיקליים.

  לימוד קלרינט במרכז יובל מציע עולם שלם של הזדמנויות לפיתוח מיומנויות נגינה, לפרוח מוזיקלית ולבנות קריירה מוזיקלית מצליחה בתור נגני קלרינט. התלמידים נהנים ממגוון רחב של מקורות תמיכה מקצועיות וחוויות המעצימות אותם כאמנים וכאנשים בפרט.

  לקביעת פגישת יעוץ והכוונה אישית לילדכם

  מלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם
   שאלות נפוצות

   למה ללמוד נגינה דווקא אצלכם?

   מרכז יובל למוסיקה הוא קונסרבטוריון גדול ומנוסה ובפיקוח משרד החינוך, שמקפיד הן על תכנית לימודים מקצועית ומסודרת והן על היחס האישי והחוויה של התלמיד. אצלנו המורים הטובים ביותר שיודעים איך לגשת לתלמידים בכל גיל וללוות אותם מהצעדים הראשונים עם הכלי ועד להצלחה בבגרות במוסיקה. ההשתתפות בהרכבים ובתזמורות ובשיעורי התיאוריה המוסיקלית משלימים את הלימוד וההופעות באירועים עירוניים, ארציים ובין-לאומיים הופכים את הנגינה לחוויה בלתי נשכחת!

   אילו כלים אפשר ללמוד אצלכם?

   במרכז יובל למוסיקה ניתן ללמוד לנגן על כלי הנגינה האקוסטיים: כל מגוון כלי הנשיפה מעץ וממתכת, כלי קשת, תופים וכלי הקשה, גיטרה, פסנתר ופיתוח קול.

   לכל השאלות
   שיווק דיגיטלי שיווק דיגיטלי