מרכז יובל למוסיקה – הקונסרבטוריון העירוני חיפה | מנגנים ביחד

לקביעת פגישת יעוץ והכוונה אישית לילדכם מלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם

לימוד פסנתר

במרכז יובל לומדים כ-40 תלמידים לפסנתר, אצל טובי המורים והמורות.

פסנתרי לימוד נמצאים בבנין מרכז יובל וגם בשלוחותיו בבתי הספר.

מקומו של הפסנתר במוסיקה

הפסנתר משתתף בסוגי מוזיקה רבים מאוד. בין השאר לוקח הפסנתר חלק חשוב מאוד במוזיקה הקלאסית. רוב המלחינים הגדולים של התקופה הקלאסית, כגון מוצרט ובטהובן ניגנו בפסנתר, וכתבו עבורו. בתקופה הרומנטית: פרדריק שופן, רוברט שומאן, פרנץ ליסט, יוהנס ברהמס, פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי ופליקס מנדלסון-ברתולדי. עם הזמן, היצירות לפסנתר נהיו יותר ויותר מסובכות, ואפשר לראות את היצירות האלה אצל ליסט בעיקר, ועוד מלחינים לפסנתר בתקופה מאוחרת יותר. בנוסף, הפסנתר גם משמש כלי עזר למלחינים רבים, ומקל עליהם את ההלחנה; היות שבפסנתר ניתן לנגן צלילים רבים בו זמנית, מלחין הכותב לתזמורת, יכול לנגן חלק ניכר מן התזמור באמצעות מקלדת הפסנתר, וכך לדמות את התוצאה הסופית. עקב כך, מלחינים רבים נעזרים בפסנתר בכתיבתם, ורבות היצירות שנכתבו במקור לפסנתר או עובדו לנגינה בו לאחר מכן.

במאה העשרים, השתלב הפסנתר גם במוזיקה הקלה. בג'אז מספק הפסנתר בדרך כלל את ההרמוניה, ככלי מלווה, וכסולן. בהרכבים מסוימים, כמו למשל שלישיית ג'אז, משמש הפסנתר ככלי מוביל. פסנתרנים מפורסמים בג'אז הם ריי צ'ארלס, נינה סימון, ביל אוונס, ת'לוניוס מונק, בובי טימונס, הרבי הנקוק, וינטון קלי, קית' ג'ארט ובאד פאוול. כמו כן, משתמשים בפסנתר גם בפופ, ברוק, בקאנטרי, ובמוזיקה אפרו-אמריקנית כמו בלוז.

לחצו כאן לצפייה במורים לפסנתר

לקביעת פגישת יעוץ והכוונה אישית לילדכם

מלא את הפרטים וניצור קשר בהקדם
שאלות נפוצות

איפה מתקיימים השיעורים?

שיעורי הנגינה מתקיימים בבית מרכז יובל, ברח' בעל שם טוב 25 בחיפה. חלק מהשיעורים מתקיימים בתוך בתי ספר יסודיים ברחבי העיר בשעות אחרי הלימודים לנוחות התלמידים וההורים, בהתאם לדרישה ולזמינות המורים.

האם מרכז יובל הוא קונסרבטוריון בפיקוח משרד החינוך?

כן! מרכז יובל למוסיקה מפוקח על ידי משרד החינוך, פועל לפי המתווה שלו, משתתף בכנסים ארציים ומגיש תלמידים לבחינות הבגרות במוסיקה.

לכל השאלות

מידע נוסף בנושא

לימוד פסנתר לילדים

לימוד פסנתר לילדים הוא פתרון נפלא עבור הורים המחפשים עבור ילדיהם את התחביב שיעשיר את חייהם וילווה אותם שנים ארוכות. תהליך לימוד פסנתר לילדים הוא חשוב לא רק ברמה המוזיקלית. יש יתרונות רבים, קוגניטיביים, רגשיים וחברתיים ללימוד כלי נגינה ופסנתר בפרט. לימוד פסנתר הוכח כמשפר קואורדינציה, זכרון, יכולות קריאה והקשבה ויכולת ריכוז. לימוד פסנתר עם מורים מקצועיים ומנוסים יאפשר לילדים שלכם לקבל את חווית הנגינה הטובה ביותר ולהיחשף לעולם עשיר ומלא עניין. זו היא בדיוק המטרה שלנו, אנשי מרכז יובל למוסיקה, כאשר אנו בונים את תוכניות הלימוד לתלמידים הצעירים שלנו מההצלחות הראשונות ועד לבגרות.

לימוד פסנתר לילדים – בחירה שיוצרת מחויבות לטווח הארוך

הצלחה בעולם המוסיקה, כמו בכל תחום, היא תוצאה של השקעה ומחויבות. אימונים וחזרות הם תנאי הכרחי להתקדמות, אבל יש בהם גם תגמול רב ותחושה של בטחון בכל פעם שמתגברים על מכשול ועולים שלב בנגינה. תלמידים המגלים התמדה ומחויבות לתהליך יפגשו את המורים המחויבים של מרכז יובל, שיעזרו להם לצבור את כל המיומנויות הדרושות להם לנגינה על פסנתר וילוו אותם לאורך כל שלבי הלימוד.

שיעורי לימוד פסנתר לילדים – איך מתחילים?

לימוד פסנתר לילדים הוא תהליך המשלב בתוכו שלושה אלמנטים:

  1. הבנה תיאורטית של עולם המוזיקה. הפסנתר הוא כלי שמאוד נוח ללמוד עליו תיאוריה מוזיקלית ולרכוש הבנה עמוקה יותר של הידע שיעזור לכם להיות מוזיקאים טובים יותר.
  2. רכישת בסיס נכון של נגינה. ישיבה נכונה, יציבה, החזקה נכונה של כף היד ומנח אצבעות נכון על הקלידים הם הרגלים חשובים להצלחה בשלבים מאוחרים יותר. הרגלים לא נכונים יכולים לפגוע בהתקדמות ולגרום לכאבים. הרגלים נכונים הם מיומנות שמלווה את הנגן לאורך שנים ארוכות וחייבים ליצור להם את הבסיס הנכון כבר בגיל צעיר.
  3. התקדמות בעזרת לימוד אטיודים ויצירות מורכבות יותר ורכישת טכניקות נגינה. בשלבים מאוחרים יותר הידע התיאורטי והמיומנויות שנרכשו על הפסנתר יובילו להתפתחות מוסיקלית ולהצלחות אישיות של כל תלמיד.

לימוד נגינה על פסנתר

הורים רבים מחפשים דרכים להעשיר את הלימוד של ילדיהם, להקנות להם חוויות חיים מעצימות ומעשירות, לאפשר להם לפתח יצירתיות ולהביע את עצמם בדרכם המיוחדת ולהבטיח שהם רוכשים כלים ומיומנויות שילוו אותם לאורך כל חייהם. מסיבה זו, הורים רבים מעוניינים להשקיע זמן ומשאבים כדי להעשיר את ההשכלה של ילדיהם בשילוב לימודי העשרה מפתחים, כמו לימוד נגינה על פסנתר. לימוד נגינה על פסנתר אצל טובי המורים והמומחים בתחום זה, יתנו לתלמידים בסיס טוב להמשך וכניסה מזמינה לעולם המוזיקה כבר בגיל צעיר. אנשי הצוות המיומנים של מרכז יובל למוסיקה יכולים לבנות את תוכנית הלימודים האופטימלית לילדים בכל גיל, תוך תשומת לב לאתגרים שעולים לאורך הדרך.

לימוד נגינה על פסנתר – בוחרים את הסביבה המתאימה לילדים שלכם

ההחלטה להשקיע בתהליך לימוד נגינה על פסנתר היא החלטה חשובה, אך חשוב גם למצוא מסגרת מתאימה לילדים שלכם. מרכז יובל למוסיקה הוא המקום שבו קסמים מתרחשים כל יום וילדים לומדים איך להפוך לנגנים מקצועיים. אנחנו עושים המון מאמצים על מנת ליצור חוויית למידה מעצימה ומעשירה,  ובמקביל גם להסתכל על האתגרים והקשיים בדרך בצורה אובייקטיבית ולתת מענה לכל ילד.

לימוד נגינה על פסנתר מגיל צעיר – החלטה חינוכית חכמה במיוחד

הבחירה לפנות לשיעורי לימוד נגינה על פסנתר היא החלטה מעולה עבור ילדים צעירים מהסיבות הבאות:

  1. האפשרות לערב את הילד בקבלת אחריות ותכנון לוח הזמנים שלו. בנוסף לשיעורי הבית מבית הספר, יש לילד צורך לקבוע גם זמן כדי להתאמן בנגינה ולשפר את היכולות שלו, מה שמאפשר לו ללמוד תכנון, קביעת לוח זמנים ולקיחת אחריות.
  2. הילד רואה בצורה הטובה ביותר כיצד עבודה והשקעה מביאות לתוצאות מעולות והוא מקדיש יותר ויותר משאבים לחוויית הלמידה שגורמת לו להרגיש טוב עם עצמו.
  3. הילד לומד כיצד להתגבר על קשיים. חווית לימוד הנגינה כוללת הזדמנויות רבות ללמוד איך להגיב כשנתקלים במשהו שקשה לנו, איך אימון הופך כל אתגר למיומנות נרכשת ומעניקה לילד בטחון ביכולותיו.

לימוד נגינה בפסנתר

אחד מכלי הנגינה המוכרים והפופולריים ביותר בעולם הוא הפסנתר. המנעד הרחב שלו מאפשר נגינה בטכניקות שונות ובסגנונות שונים, והוא מאפשר לתפוס מקום מרכזי בכל סגנון מוזיקלי ובכל ז'אנר. הפסנתר משתלב במוסיקה מתקופות שונות ותרבויות שונות, והוא חלק בלתי נפרד מעולם המוזיקה. לימוד נגינה בפסנתר הוא אמנות של ממש. הוא מאפשר נגינת סולו של יצירות לפסנתר וגם ליווי ונגינה בהרכבים שונים. קיומם היום של פסנתרים חשמליים מאפשר גישה נוחה יותר, במיוחד בשלבים הראשונים, אך עם זו נגינה על פסנתר אקוסטי היא עדיין חוויה שאין לה תחליף. במיוחד בגילאים הצעירים, לימוד נגינה בפסנתר הוא כלי חינוכי חשוב מאין כמוהו שיכול להקנות המון ערכים חשובים להתנהגות היומיומית של הילד. ואנחנו, אנשי הצוות המיומנים של מרכז יובל למוזיקה, נשמח לעזור לכם בתהליך הלימוד של ילדים בכל שכבות הגיל.

לימוד נגינה בפסנתר – היצירה הקלאסית נולדת מחדש

השלב הראשוני של תהליך לימוד נגינה בפסנתר, הוא גם השלב החשוב ביותר בתהליך כולו. בתור תלמידים צעירים, צריך להכיר את העקרונות של הנגינה הקלאסית, ולצאת למסע מרתק, מהכרת המוסיקה והקניית יסודות הבסיס ועד לנגינה של יצירות מוכרות. בטהובן, מוצארט, שופן ועוד מלחינים רבים מתקופות שונות כתבו יצירות לימודיות לשלבים שונים של הלימוד, והם ילוו את תהליכי הלמידה של התלמידים הצעירים בתהליך רכישת המיומנויות החשובות לנגינה על פסנתר. אבל, לצד הידע המעשי חשוב להכיר גם ידע תיאורטי, ולהבין איך נכתבות יצירות על פסנתר ואיך המוזיקה מתורגמת לכדי שפה כתובה, שברורה לכל היוצרים בעולם.

לכל גיל ולכל רמת ניסיון, יש מורה מתאים ללימוד נגינה בפסנתר

בין אם אתם מגיעים לשיעור הראשון עם ידע בעולם המוזיקה וגם אם אין לכם ידע בתחום, לימוד נגינה על פסנתר עם מורה מקצועי הוא הדרך היעילה והנכונה ביותר להתקדם ולהגיע לתוצאות. מוטיבציה ונכונות להשקיע ולהתאמן משחקים פה תפקיד חשוב, אבל גם עבודה עם מורים שיודעים להעביר את הידע בצורה הנכונה, לרתק ולסחוף את התלמידים בכל שלב של הלימוד, תוביל את התלמיד להצלחה. זוהי בדיוק המשימה שלנו במרכז יובל למוזיקה, ואנחנו משקיעים את כל המאמצים כדי ליצור את התנאים המושלמים לכל תלמיד.

מורה לפסנתר חיפה

אם אתם מעוניינים למצוא לילדים שלכם שיעור העשרה מעניין לשעות אחר הצהריים, בוודאי עומדות בפניכם הרבה אפשרויות בהרבה מאוד תחומים. הבחירה בתחום המוזיקה היא אפשרות לפתוח בפניהם אפיק חדש, מעשיר ומעניין שיפתח בהם את היכולות הקוגניטיביות, את הקואורדינציה, את יכולת ההקשבה והיצירתיות, ויגלה בפניהם עולם עשיר ומרתק של צלילים ויצירות. במיוחד אם הילד מגלה עניין ראשוני בתחום המוזיקה, כדאי לשקול את האפשרות לשכור את שירותיו של מורה לפסנתר חיפה, אשר יאפשר לילד שלכם להכנס אל רזי עולם המוזיקה וללמוד נגינה על אחד מכלי הנגינה הוותיקים והאהובים ביותר. לימוד פסנתר היא החלטה שתשתלם בטווח הארוך ותאפשר לילד לצבור ידע תיאורטי ומעשי, אותו ניתן להמיר לנגינה בכלים אחרים. בעזרת הצוות של מרכז יובל למוסיקה, אתם תעשו את הצעדים הראשונים בדרך להצלחה מוזיקלית מדהימה.

מורה לפסנתר חיפה – המיומנויות שתרצו לילד שלכם

לצוות המקצועי של מרכז יובל למוסיקה יש ניסיון רב שנים בלימוד נגינה על מגוון רחב מאוד של כלי נגינה. חווית הלימוד במרכז יובל כוללת שיעורים מעשיים, נגינה קבוצתית וידע תיאורתי, מה שמאפשר לנו להבטיח את תהליך הלמידה המוצלח ביותר גם עבור תלמידים מתחילים שרוצים להיות חלק מהמשפחה שלנו, וגם עבור תלמידים מתקדמים בכל אחד משלבי הלימוד.

שלושה טיפים לחיפוש מורה לפסנתר חיפה

  1. אל תהססו לקחת את הזמן בחיפוש אחרי מורה לפסנתר בחיפה. במיוחד אם הילד שלכם מעולם לא נגן על כלי נגינה, השיעורים הראשונים יכולים להיות מאוד מפחידים וצריך ליצור כימיה טובה עם המורה על מנת להרגיש את החיבור שיקח את התלמיד קדימה.
  2. השקיעו זמן ומשאבים על מנת לשמוע המלצות מהורים אחרים שגרים בסביבת המגורים שלכם. לעיתים רבות, ההמלצות הללו יעזרו לכם לבחור את המורים הנכונים ביותר, שכן המלצות מנסיון אישי של הורים וילדים הוא האינדיקציה הטובה ביותר.

עבודה עם חברים היא בדרך כלל דרך מעולה להיפטר מהפחד ולהתחיל ליהנות. במרכז יובל למוסיקה, בנוסף לשיעורים הפרטניים עם המורה, זוכים התלמידים לשיעורי תיאוריה מוזיקלית קבוצתיים ושיעורי נגינה בזוגות, בארבע ידיים. כל המרכיבים האלה גם יחד משלימים ומגוונים את חווית הלימוד ומהווים אפשרות להעשיר את המיומנויות המוזיקליות.

שיווק דיגיטלי שיווק דיגיטלי